Rogán: 2014-ben nem lesz regisztráció
Rogán Antal szerint megtehetnék ugyan, hogy módosítják az alaptörvényt, de 2014-ben nem kell regisztrálniuk a magyarországi lakóhellyel rendelkező polgároknak. A részletekről a kormánypárt később dönt.
Rogán Antal szerint megtehetnék ugyan, hogy módosítják az alaptörvényt, de 2014-ben nem kell regisztrálniuk a magyarországi lakóhellyel rendelkező polgároknak. A részletekről a kormánypárt később dönt.
Ha éjfél után nem maradhatnak nyitva, egyáltalán nem éri meg nekik működni, így be fognak zárni – hangzott el az érintett belvárosi vendéglátóhelyek tulajdonosaitól egy a témában tartott fórumon. A VII. kerületi rendőrkapitányság és a jegyző a jogalkotói szándékkal hozott december végén sorozatos korlátozó határozatokat számos külföldön is ismert szórakozóhellyel szemben.
A rezsidíjcsökkentés pozitív gazdasági hatására, a mérséklődő inflációra és az ennek nyomán emelkedő reálbérekre hívta fel a figyelmet a Fidesz frakcióvezetője csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.
Városbezárás: gyorstalpaló a kialakult, kis, magyar jogi abszurdhoz
A Fidesz beleírja az alaptörvénybe mindazt, amit az Alkotmánybíróság (Ab) az átmeneti rendelkezések közül pénteken megsemmisített. Az alaptörvény egyik megalkotójának tartott Szájer József EP-képviselő és Rogán Antal frakcióvezető szerint tartalmi vita nincs a kormányzó többség és az Ab között. Az alkotmánybírák egyébként tartalmi kérdéseket nem is vizsgáltak.
Miniszterelnökünk hatékony ember, ez az állítás bővebb magyarázatra nem is szorulna, ám van konkrét példa is. Az általa fölvázolt problémát, ti. a romkocsmák félhomályában merengenek állástalan diplomások, kapásból meg is oldja, mégpedig úgy, hogy kormánya a diplomákat szünteti meg, pártja pedig a romkocsmákat. Állás továbbra sem lesz.
Balog Zoltánban "végig megvolt a nyitottság", amikor a diákok képviselőivel tárgyalt - véli a Fidesz frakcióvezetője. Rogán Antal szerint csak egy pontban nem tudtak megegyezni a diákokkal, mert Magyarország ma nem engedheti meg azt a luxust, hogy Németországnak, Norvégiának vagy Angliának képezzen orvosokat.
A jobboldal végre „elhatárolódott” a fasiszta vagy fasisztoid politikától, ám két nappal később minden folytatódott éppen úgy, mint a tüntetés előtti napokban és években. Az első lövést azonban a balközép sajtó adta le, és ennek az ódiumát nem moshatja le magáról.
A gáztározós törvényhez benyújtott, Rogán Antal-féle módosító javaslat szerint az állam kézbe venné a stratégiai gáztározást is, ha már megvette az E.On gáztározóil. A javaslatot az Index szerint a Molra írták, az azonban még nem biztos, hogy megvenné-e az állam a Mol tározóját, vagy csak az üzletét venné el. A javaslatot csütörtökön nyújtották be.
A köztársasági elnök még csütörtökig kérhet előzetes normakontrollt a választási eljárási törvényre vagy vétózhatja meg a jogszabályt. A törvényben részletesen szabályozzák a korábban már alkotmányba emelt előzetes regisztrációt. Az utóbbi hetekben több ellenzéki politikus és alkotmányjogász is arra kérte Áder Jánost, ne írja alá, kérjen alkotmányossági vizsgálatot. A Népszava úgy tudta, kedden meghozza döntését, de nem így történt.
Bajnai Gordon és Mesterházy Attila a korábban meghirdetett ellenzéki összefogást volt hivatott hangsúlyozni a vasárnapi, Kossuth téri tüntetésen, Rogán Antal azonban kifogta a szelet a vitorlájukból - hangzott el az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek vendége volt Magyar Kornélia, a Magyar Progresszív Intézet igazgatója és Lánczi Tamás, a Századvég Alapítvány vezető elemzője.
Hiteltelenné tette Bajnai Gordon felszólalása a vasárnapi náciellenes tüntetést - közölte a Békemenetet is szervező Civil Összefogás Fórum. A szervezet szerint a demonstráció eredeti céljához egyedül Rogán Antal tartotta magát.
Váratlanul érte a Belügyminisztériumot a befektetői letelepedés intézményének bevezetéséről szóló javaslat, mert az bűnügyi és nemzetbiztonsági kockázatokat hordozhat magában. Ellenőrizhetetlen ugyanis, honnan származik az a pénz, amelyet a külföldiek befektetnének itthon – írja hétfői számában biztonságpolitikai és gazdasági szakértőkre hivatkozva a Népszabadság.
A mai politikai rendezvény, ahol együtt szerepelt a szocialista párt elnöke, az ország volt miniszterelnöke és a Fidesz frakcióvezetője, kivételesen tanulságos esettanulmánya volt annak, hogy miképpen lehet egészen másképp beszélni ugyanarról - írja blogjában Török Gábor politikai elemző a vasárnapi náciellenes tüntetésről.
Több tízezer ember gyűlt össze a fővárosi Kossuth téren a Tömegtüntetés a nácizmus ellen című demonstráción. Maroknyi ellentüntető volt a téren. Azért jöttünk ide, hogy táblát akasszunk a gonoszság nyakába – mondta a politikusok közül elsőként színpadra álló Rogán Antal. Bajnai Gordon is beszélt, ő leszögezte: a nácik ellen bárkivel, velük azonban a hatalomért sosem szabad összefogni. Az MSZP-elnök Mesterházy Attila szerint a nácizmus vírus, de nem csak a Jobbik a vírushordozó.
A vasárnapi antiszemitizmus elleni tüntetéssel kapcsolatban az egyetértés fontosságára hívja fel a figyelmet közleményében az ATV, a tüntetés médiapartnere.
A Magyar Demokratikus Charta szóvivői arra reagálnak, hogy Rogán Antal felszólalni készül a vasárnapi tüntetésen, amelyet a Jobbik antiszemita megnyilatkozásai ellen szerveztek. A chartások szerint a Fidesz politikusai évek óta a huszadik századi magyar antiszemitizmus vezető személyiségeinek kultuszát ápolja.
Rogán Antal szerint szerencsére jól működik Magyarország immunrendszere, őszintén reménykedett az IMF-megállapodásban, nem akar jegybankelnök lenni, és nem értene egyet azzal, hogy Simor András maradjon az MNB elnöke, fejtette ki a Fidesz frakcióvezetője a szombati Népszabadságnak adott interjúban.
A Fidesz frakcióvezetője, az MSZP elnöke és a volt miniszterelnök a jobbikos Gyöngyösi Márton hétfői kijelentése ellen fog fellépni a Kossuth téren vasárnap délután 15 órakor.